Štamgast & Gurmán

Klášter dominikánů bude opět patřit svatému Martinovi

Klášter dominikánů bude opět patřit svatému Martinovi

02. 11. 2018 - V neděli 11. listopadu se v samotném centru Znojma bude křtít, degustovat i zpívat. Očekává se příjezd svatého Martina na bílém koni.

Slavnosti Svatomartinského a mladého vína nabídnou návštěvníkům jedinečnou možnost ochutnat první vzorky svěžích vín z letošní úrody znojemských vinařů.

V kostele Povýšení sv. Kříže na Dolní České proběhne v symbolických 11 hodin a 11 minut slavnostní křest Svatomartinského vína ročníku 2018. Tento slavnostní akt bude stejně jako v loňském roce svěřen do rukou svatého Martina spolu se znojemským děkanem. Křestu se zúčastní i starosta města Znojma Jan Grois. „Vinaři si letošní úrodu chválí, a tak věřím, že nás čekají samá vynikající vína. Těším se, že si budu moci s návštěvníky přiťuknout na zdraví,“ říká Grois.

Poté budou mít návštěvníci možnost v klášteře dominikánů ochutnat, jaká vína letošní úroda přinesla. Formou pochůzkové degustace nabídnou vinaři ze znojemské podoblasti nejen mladá vína, ale i další vzorky z jejich produkce. Nabídku doplní gastronomické pochoutky a vystoupí také cimbálové muziky Denár a Neoveská, které slavnostní atmosféru jen umocní. „Určitě byste si neměli nechat ujít průvod sv. Martina na bílém koni, který projde historickým centrem města ve dvou časech, a to v 16.00 a 18.00 hodin,“ zve František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Slavnosti Svatomartinského a mladého vína pořádá město Znojmo a Znojemská Beseda za podpory Vinařského fondu České republiky. Vstup na akci je zdarma. Více informací naleznete na stránkách Znojemské Besedy www.znojemskabeseda.cz.

Zdroj: Karel Semotam
Ilustrační foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz