Štamgast & Gurmán
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Jaké "bublinky" máte v létě nejraději?
 
17%
  Champagne
 
33%
  Sekt
 
50%
  Prosecco
 
0%
  Jiné…

Vinobus získal podporu Rady města Znojma. Spolek bude jednat i s dalšími partnery

Vinobus získal podporu Rady města Znojma. Spolek bude jednat i s dalšími partnery

27. 12. 2018 - Spolek vinařů VOC Znojmo nedávno požádal písemně starostu Znojma Jana Groise o uzavření memoranda o spolupráci mezi městem Znojmem a spolkem VOC Znojmo, a to v souvislosti s projektem Vinobus.

Tato žádost byla následně předložena radě města, která toto pondělí memorandum schválila. Memorandum nyní musí posvětit nejvyšší orgán města, zastupitelstvo.

„Tohoto vstřícného kroku si velmi vážíme a děkujeme členům rady města za vyjádřenou podporu. Doufám, že pro memorandum získáme i podporu zastupitelů. Podpora města je pro nás impulzem k vyjednávání s dalšími možnými partnery,“ komentoval pozitivní rozhodnutí Rady města Znojma předseda spolku VOC Znojmo František Koudela.

V současné době má Vinobus za sebou třetí sezónu. Přestože je Vinobus pro vinaře, potažmo celý znojemský region, přínosný, je zajištění jeho provozu pro spolek, jehož cílem není generování zisku, velmi složitý. „Vzhledem k tomu, že Vinobus nedosáhl požadované obsazenosti v sezóně, ačkoliv obsazenost Vinobusu rok od roku stoupá, a vzhledem k faktu, že i přes získané dotace doplácejí vinaři na provoz Vinobusu poměrně vysokou částku, jsme dospěli k závěru, že pokud se nám nepodaří zajistit do března 2019 stabilní financování na tři roky dopředu, nebudeme moci v projektu Vinobusu, jak je nastaven nyní, pokračovat,“ doplňuje Koudela. Spolek VOC Znojmo proto bude aktivně jednat o spolupráci i s dalšími subjekty, včetně Jihomoravského kraje.

Vinobus je svým charakterem opravu výjimečný projekt, který si své příznivce postupně získává. V roce 2016 svezl Vinobus 1 614 cestujících na pravidelné lince. Letos jich bylo na pravidelné lince 1 765, další tisícovka se Vinobusem svezla díky pronájmům. 114 lidí také využilo akce Víkend s Vinobusem. „Cíl obsazenosti Vinobusu v pravidelné lince je 4 500 turistů ročně. Tento počet by zajistil provoz bez nutnosti dotací,“ doplňuje Koudela. Vinobus lze mimo sezónu pronajmout i k individuálním pronájmům, což sice generuje další určitý zisk, avšak ne dostatečný.

V letošním roce se spolek věnoval také intenzivní reklamní kampani Vinobusu. Kromě inzercí v novinách a časopisech či reklamy v rádiích došlo také k vydání aktuálního katalogu Vinobusu ve třech jazycích. Vinobus se objevil i v pořadu TV Nova „Což takhle dát si víno“ a příští rok se diváci mohou v seriálu České televize „Krajem vína“ těšit rovněž na znojemský Vinobus.

 

Zdroj: Mgr. František Koudela, předseda VOC Znojmo, z.s.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz