Štamgast & Gurmán
Navštivte také naši fanpage na Facebooku!
Jaké "bublinky" máte v létě nejraději?
 
17%
  Champagne
 
33%
  Sekt
 
50%
  Prosecco
 
0%
  Jiné…

VOC Znojmo má 20. člena. Je jím Vinařství Simenon

VOC Znojmo má 20. člena. Je jím Vinařství Simenon

07. 12. 2019 - Spolek VOC Znojmo přivítalo do svých řad nového člena, a to již dvacátého v pořadí. Je jím Vinařství Simenon z Chvalovic.

„Už delší dobu se mi spolek VOC Znojmo líbil a až nyní jsem se rozhodl podat žádost o členství. VOC pro mě znamená značku kvality, kterou bezpochyby má, a dokazuje to už několik roků. Také se mi líbí, že tento apelační systém poukazuje na místo původu hroznů a samotného vína,“ říká Lukáš Kovalský, sklepmistr Vinařství Simenon.

Vinaři Znojemské vinařské podoblasti založili spolek VOC Znojmo s myšlenkou označovat vína románským způsobem, tedy dle místa původu, jako první v republice, a to už v roce 2009. „Z toho, že se spolek na konci loňského roku rozrostl o již dvacátého člena, mám velkou radost. Na počátku bylo vinařů 12, což samo o sobě už tehdy bylo vysoké číslo. Rostoucí počet vinařství ve spolku je důkazem, že se spolek vydal správnou cestou. Vinaři i milovníci vína mají evidentně zájem o regionálnost, o vína typická pro daný region, tedy u nás o odrůdy Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Nesmím opomenout ani sílu v kolektivu vinařů, kteří neřeší spory, ale jejich společným cílem je rozvoj vinařství a vinařské turistiky na Znojemsku,“ shrnuje vývoj spolku jeho předseda František Koudela.

Vinařství Simenon bylo založeno v roce 2012. Název vinařství nese jméno tehdejšího rychtáře Chvalovic, který v roce 1717 stvrdil svým podpisem v Louckém klášteře šenkování vína v místní šenkovně ve Chvalovicích. Vinařství hospodaří na 3,5ha vinic v tratích Dívčí hora a U sv. Urbana s odrůdovou skladbou Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský a Sauvignon. Při výrobě vína je kladen důraz na kvalitní surovinu a důkladné ošetření a zpracování hroznů.

„V našem vinařství Simenon pracujeme nejen s moderní technologií, ale i s tradicí spojenou s dřevěnými sudy, ve kterých prokváší určitá část vín a následné zrání na jemných kalech dává vínům svůj osobitý charakter. Ve vinařství je možnost řízených degustací s pestrou gastronomií a ubytováním přímo nad sklepem,“ dodává Lukáš Kovalský.

Pokud vína z Vinařství Simenon projdou dubnovým hodnocením vín, mohou první „simenonská“ vína s označením VOC Znojmo ochutnat návštěvníci Festivalu vína VOC Znojmo, který se koná 8. května 2019.

Zdroj: Mgr. František Koudela, VOC Znojmo, z.s.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz