Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Vodka napříč kontinenty. Víte, jak ji mají nejraději v Americe, Rusku či africké svahilské kmeny?

Vodka napříč kontinenty. Víte, jak ji mají nejraději v Americe, Rusku či africké svahilské kmeny?

04. 03. 2019 - Vodka byla vždy destilátem, který díky své jemně neutrální chuti sváděl k tomu, aby se s ním na barových pultech odvážně experimentovalo.

A  jak  popularita tohoto alkoholického nápoje rostla, tak každý světadíl si postupně našel svou vlastní originální a chutnou úpravu, pomocí které jí přijal za svou. Vybrali jsme proto  pro vás inspirativní svěží a barevné receptury ze všech koutů světa, jež mohou potěšit nejen vaše oko, ale i chuťové buňky.

Americká Bloody Mary – kontroverzní kombinace chutí, která není pro každého
Většině lidí se při představě koktejlu evokují sladké chutě a jemné ovocné vůně. Bloody Mary je však tradičním americkým koktejlem, jenž tuto představu rozbíjí. Až před sebou v USA uvidíte vysokou sklenici s rudým nápojem, tak počítejte s tím, že uvnitř  krom  vodky  naleznete  rajčatový  džus,  stonek  řapíkatého  celeru,  tabasco, worcesterovou  omáčku,  limetku,  pepř  a  možná  i  špetku  soli.  A  ačkoliv  většina Američanů na tento explozivní mix chutí nedá dopustit, tak někteří přesto tento nápoj používají radši jen na léčbu kocoviny.

Africká Dawa – medicína svahilských kmenů
Dawaje typickým keňským koktejlem, jenž v sobě snoubí trpkou chuť limetky, sladkost medu a síly vodky. Tato kombinace sladkokyselého nápoje dokáže v teplých měsících osvěžit nejen vaše tělo, ale ukonejšit i ducha. Ne nadarmo slovo dawa znamená ve staré svahilštině medicína.

Asijský Spiced mango koktejl – pálivý zážitek pro odvážné
Láká vás představa prolnutí chuti sladkého nektaru z manga s nebezpečně pálivými papričkami jalapeňos? Přidejte do této směsi vodku, šťávu z agáve a limetku a podaří se vám vykouzlit provokativně pálivou asijskou lahůdku, která vám zaručeně jemně zvedne tep.

Australské Kiwi – osvěžující nápoj s jemnými podtóny bylinek
Kiwi je v Austrálii nejen milovaný chráněný pták, ale i nápoj, kteří si místní obyvatelé v minulosti oblíbili. V jeho receptu nalezneme nejenom kvalitní vodku, ale i citronovou šťávu,  šumivé  víno,  kousky  stejnojmenného  zelenkavě  šťavnatého  ovoce,  ale překvapivě i snítku tymiánu.

Evropský White Russian – sametově sladký mix chutí
I když vám každý správný severní Evropan řekne, že vodka se podává zásadně čistá a  silně  podchlazená,  tak  ani  takový  ortodoxní  gurmán  nebude  imunní  vůči  její sametově jemné kombinaci s kávovým likérem asmetanou. O oblibu tohoto koktejlu s názvem White Russian se nesporně zasloužil kultovní film Big Lebowski. Jeff "Dude" Lebowski, hlavní hrdina filmu, jej totiž doslova miloval. Pokud však smetana nepatří mezi vaše oblíbené ingredience, stačí se se zkušeným mixologem domluvit a nechat si připravit verzi bez ní, takzvaný koktejl Black Russian.

 

Zdroj: Kateřina Brádková, PR.Konektor
redakčně kráceno

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz