Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Gastroakce, na kterých si každý najde to své nej

Gastroakce, na kterých si každý najde to své nej

09. 04. 2019 - Milovníci dobrého jídla a pití se mohou těšit na nadcházející sezónu. Ve Zlínském kraji se konají hned čtyři akce, které by neměli minout.

Na své si přijde úplně každý, milovník hamburgerů i hledač světových chutí. Gurmáni ze Zlína a širokého okolí mají letos důvod k radosti. Mohou navštívit hned čtyři svátky dobrého jídla a pití. Najdou na nich nejen oblíbená jídla, ale určitě se potkají i s lahůdkami, které ještě neochutnali a pobaví se u hudby a další zábavy.

ŽRANICA POD HRADEM

Sérii akcí odstartuje 11. května Žranica pod Hradem, která je umístěna přímo pod malenovickým hradem. Na akci se představí jak lokální podniky, tak kuchaři z Argentiny či Španělska. Hosté si budou moci pochutnat na různorodých specialitách, ale i na tradiční české kuchyni .A aby se zde lidé cítili dobře, nebude scházet hudební program. Hlavním tahákem bude vystoupení Laca Deczi s kapelou Celula New York. Celula New York je jazzová kapela působící v New Yorku a jeho okolí. Frontman kapely Laco Déczi patří k celosvětově uznávaným trumpetistům a skladatelům.

SOUTĚŽ O 10.000 Kč

Na akci pobaví hosty i soutěž s příznačným názvem Žranica. Návštěvníci se pokusí porazit tajemného žrouta. Pokud se to někomu podaří, dostane finanční hotovost ve výši 10.000 korun. Akce startuje ve 12 hodin a je vhodná pro celou rodinu.

GASTROFESTIVAL KUNOVICE

Další festival propukne 25. května a jmenuje se Gastrofestival Kunovice - Cesta kolem světa. V prostorném areálu Jízdy králů v Kunovicích budou návštěvníci moci ochutnat téměř celý svět. Díky dobrému jídlu se aspoň na chvíli podívají do Argentiny, Španělska, USA, Německa, Slovenska, do Itálie, Japonska, Vietnamu, Thajska, Mexika, Indie, Francie, Turecka či na Kubu. Od 12 hodin  na návštěvníka čeká doprovodný program. Živé kapely, soutěže v pojídáni a další zajímavá vystoupení.

HAMBURGERFEST NAPAJEDLA

Třetí akce potěší milovníky hamburgerů, a to 6. července v areálu Nového kláštera v Napajedlech. Už po čtvrté na místě zavoní nepřeberné množství různých hamburgerů. O tom, že oblíbenost akce stále roste, svědčí fakt, že se jí loni zúčastnilo více než tři tisícovky jedlíků. Hamburgerfest představí umění kvalitních restaurací Zlínského a Jihomoravského kraje, které to s burgery opravdu umí. Před zraky návštěvníků připraví hamburgery z kvalitních a čerstvých surovin. Návštěvníci jich mohou ochutnatvíce než 50 druhů. Ale nejen je, k mání budou i palačinky, vafle, zmrzlina a samozřejmě nápoje včetně vína a piva. Krom hodování připravili pořadatelé oblíbenou soutěž v pojídání burgerů a knedlíků o zajímavé ceny. Na festivalu vystoupí několik kapel, které budou hrát až do nočních hodin.

GASTROFESTIVAL NAPAJEDLA

Gastrofestival se bude také konat 24. srpna v areálu Nového kláštera v Napajedlech. Navazuje na první, úspěšný ročník 2018, který se konal ve Starém Městě v KOVOZOO. Gastrofestival bude opět v duchu Cesty kolem světa. Návštěvníci se mohou těšit na gurmánské zážitky z různých koutů světa a vyzkoušet tak rozmanitost regionálních delikates. Pořadatelé chystají ochutnávky jídel z Vietnamu, Francie, USA, Španělska, Německa, Itálie, Indie, Slovenska, Česka a dalších zemí.

FOODTRUCK USASTAGE

Novinkou a velkým lákadlem pro návštěvníky bude zbrusu nová Foodtruck USA Stage s výzdobou a typickým americkým jídlem. Pro milovníky extrémních kulinárských zážitku budou v nabídce hmyzí speciality. Gastronomické zážitky doprovodí bohatý program pro celou rodinu. Kuchařská show, hudební produkce, adrenalinové atrakce, volnočasová zábava pro dospělé i děti.Takový bude Gastrofestival v Napajedlech.

TERMÍNY GASTRO AKCÍ V ROCE 20191

1. 5. ŽRANICA POD HRADEM

25. 5. GASTROFESTIVAL KUNOVICE

6. 7. BURGERFEST NAPAJEDLA

24. 8. GASTROFESTIVAL NAPAJEDLA

 

Zdroj: PR

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz