Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Gastronomický svátek roku, Garden Food festival, přichází

Gastronomický svátek roku, Garden Food festival, přichází

10. 04. 2019 - Praha, Ostrava, Rožnov pod Radhoštěm, Uherské Hradiště a Olomouc. Co mají tato města společného? Tam všude míří Garden Food Festival, nejchutnější svátek dobrého jídla a pití v České republice.

V programu nebude chybět kvalitní hudební produkce a zábavný program pro děti. Lidé se mohou potkat i s porotci a soutěžícími pořadu MasterChef Česko, který vysílá TV Nova.

Milovníci kvalitní gastronomie a nevšedních kulinářských zážitků si mohou do diáře letos napsat rovnou pět záznamů. Pět termínů, kdy se bude konat Garden Food Festival. Na své si přijdou milovníci vybraných delikates, ale také příznivci tradiční české kuchyně. Návštěvníci se mohou seznámit se zajímavými gastro koncepty z celé republiky i ze zahraničí. Na výběr budou steaky, hamburgery, hmyzí pokrmy, hlemýždi, pečení pštrosi, vyzrálé hovězí, ústřice, foie gras, čokolády, pralinky, lanýže, vegetariánské a raw speciality a další dobroty.

Festival do měst pravidelně přiváží nejlepší kuchaře, kteří vaří na pódiu a rádi se s návštěvníky podělí o své zkušenosti. V pražské premiéře se objeví michelinský šéfkuchař Radek Kašpárek, Jan Punčochář, který je trojnásobným vítězem soutěže Zlatý kuchař v ČR a talentovaný šéfkuchař Přemek Forejt. Ten je nejmladším porotcem televizní soutěže MasterChef. Novinkou letošní série Garden Food Festivalu je také spojení jídla s uměním. „Program na pódiu bude v některých dnech prodloužen až do večera. Gastronomii na scéně vystřídá muzika, která navodí správnou atmosféru ke kulinářským zážitkům,“ řekl ředitel festivalu Dušan Neumann. Lidé uslyší blues, jazz, latinu a podobné pohodové žánry. Nebude scházet ani zábava pro nejmenší návštěvníky. Pro děti totiž pořadatelé připravují vždy různé workshopy, soutěže či výtvarné a kulinářské dílničky. Festival letos začne v Praze ve dnech 4. až 6. dubna. Na konci dubna festival navštíví Ostravu. O měsíc později, 25. a 26. května se představí v Městském parku v Rožnově pod Radhoštěm, 31. srpna a 1. září poprvé v Uherském Hradišti a na konci září pak v Olomouci. Vstupenky si mohou zájemci objednat na webových stránkách gardenfoodfestival.cz. Ve všech festivalových areálech bude opět platit jednotná měna – grešle.

Praha poprvé ochutná Garden Food Festival

Garden Food Festival letos poprvé zavítá také do Prahy, kde 4. až 6. dubna oživí jedinečný prostor barokní Invalidovny. Návštěvníci si užijí několik zážitků najednou – gastronomických, kulturních i poznávacích.

Organizátoři rozmístí své stany na nádvoří unikátní budovy, která je národní kulturní památkou a byla dlouhá léta veřejnosti nepřístupná. Na jaře loňského roku přešla do rukou Národního památkového ústavu, který ji nyní chce otevřít pro veřejnost. „Našim cílem je budovu obnovit a zpřístupnit ji lidem. Pravidelné prohlídky areálu připravujeme už od letošního dubna a těší nás, že návštěvnickou sezonu na Invalidovně můžeme odstartovat právě touto jedinečnou akcí, která zapadá do našeho konceptu vytvořit z Invalidovny kulturně-vzdělávací a společenské centrum pro širokou veřejnost,“ uvedla generální ředitelka Národního památkového ústavu Naďa Goryczková.

Garden Food Festival je již pátým rokem nejchutnějším festivalem dobrého jídla a pití v Česku. Každou z akcí pravidelně navštěvuje přes 12 tisíc návštěvníků. Projekt si klade za cíl dlouhodobě ukazovat široké veřejnosti ve městech, krajích, i v celé republice, že v daném regionu je řada kvalitních restaurací a kuchařů, kteří dělají svoji práci s radostí a dobře. Organizátoři podporují místní výrobce a farmáře, regionální potraviny a značky, cestovní ruch, propagují gastroturistiku.Ostravský festival mění industriál za hrad

Hned druhé zastavení plánuje letos Garden Food Festival v Ostravě. Dochází ale k velké změně, místo do oblasti Dolních Vítkovic pozve návštěvníky do okolí Slezskoostravského hradu.

Ostravský Garden Food Festival se letos koná dříve, a to 27. a 28. dubna. Jarní akce bude mít o to větší půvab, že se dostává do Slezskoostravského hradu. Pro milovníky kvalitní gastronomie v tomto regionu přichází ještě jedna změna. „Dohodli jsme se s výstavní společností Černá louka, že nebudou pořádat tradiční akci Karneval chutí. Namísto toho spojíme úsilí, abychom společně udělali na Slezskoostravském hradě Garden Food festival,“ prozradil pořadatel Pavel Vysloužil s tím, že hlavním cílem je využít příjemného prostoru a vyzkoušet festival na novém zajímavém místě. Více informací, foto a videa z předchozích ročníků najdete na www.gardenfoodfestival.cz.

 

Zdroj: PR

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz