Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Recepci na českém velvyslanectví ve Vídni připravovali studenti ze znojemské Přímky

Recepci na českém velvyslanectví ve Vídni připravovali studenti ze znojemské Přímky

11. 04. 2019 - Počátkem dubna proběhla v sousedním Rakousku třídenní návštěva prezidenta České republiky Miloše Zemana.

Tu zahájil setkáním s krajany a zástupci českých spolků ve Vídni. Na  českém  velvyslanectví  ve  Vídni  se  mimo  jiné  vyslovil  pro  to,  aby  vídeňská  radnicenfinančně podpořila českojazyčnou školu, kterou v rakouském hlavním městě navštěvuje na 600 žáků a studentů a kterou zastřešuje Školský spolek Komenský.

V  oficiální  části programu se česká  hlava státu setkala v Hofburgu se svým rakouským protějškem  Alexandrem  Van  der  Bellenem  a  oba  prezidenti  se  zúčastnili také  rakousko-českého podnikatelského fóra.

Příprava  slavnostní  recepce  na  českém  velvyslanectví  byla v režii  SOU  a  SOŠ  SČMSD, Znojmo, s.r.o. Studenti druhého ročníku oboru Kuchař – číšník se starali pod vedením Bc. Martina Bendy ve dnech 1. – 4. dubna 2019 o servis a hladký průběh recepce. Podávala se převážně masová jídla z tradiční české kuchyně. Nechyběla tu ani prezidentova oblíbená šunka od kosti, mix studených omáček, nakládané okurky a cibulky či staročeský Gothaj  s cibulí a octem. Pila se dobrá moravská bílá vína. Ze sladkostí to byly žloutkové věnečky a trubičky se šlehačkou od firmy Krábek ze znojemského regionu.

Text a foto: Mgr. Kateřina Kotoučová

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz