Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Znojemské Velikonoce plné tradic a kulturních zážitků

Znojemské Velikonoce plné tradic a kulturních zážitků

12. 04. 2019 - Uplést pomlázku, vyrobit zajíce ze slámy, nebo nabarvit vajíčka budou moci návštěvníci historických řemeslných dílen.

Novinkou letošního programu bude výstava drobného zvířectva a překážková soutěž Králičí hop. Oslavy spojené s příchodem jara odstartují 17. dubna a užít si je můžete do 21. dubna na několika místech v centru města Znojma.

Hlavní část programu se bude odehrávat na Horním náměstí, kde budou pro návštěvníky připraveny tradiční trhy s tematickým sortimentem. V následujících dnech pak budete moci využít historických řemeslných dílen, poslechnout si hudební skupiny Šarivari swing band, I.V.M., Arythmia, The People nebo Modrý cimbál.

Kromě tradičních dílniček s Jájou se děti mohou těšit na sbírání vajíček ve Znojemském podzemí.„Na své si letos přijdou zejména milovníci zvířat. Na Masarykově náměstí opět vyroste ohrada s ovcemi a na Horním náměstí se poprvé uskuteční výstava drobného zvířectva, v rámci které proběhne soutěž v jednom z nejmladších sportů se zvířaty – Králičí hop,“ uvedl novinku František Koudela, ředitel Znojemské Besedy. 

Kdo si bude chtít prohlédnout, jak vyzdobené je historické centrum Znojma, může využít velikonočního vláčku, který bude městem projíždět v sobotu 20. dubna a v neděli 21. dubna, od 10 do 12 hodin. Jeho nástupní zastávka je na Masarykově náměstí. Stejně jako v minulých letech se i letos můžete zapojit do soutěže o nejkrásnější venkovní výzdobu domů a bytů ve Znojmě a jeho městských částech.

Letos se mohou zúčastnit také podnikatelé v městské památkové rezervaci i mateřské a základní školy. Další část programu nejvýznamnějšího křesťanského svátku patří mším svatým. Jejich výčet od Květné neděle po Boží hod velikonoční naleznete v programu.

Kompletní program naleznete na www.znojemskabeseda.cz.

 

Zdroj: Karel Semotam, Znojemská Beseda

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz