Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Národní kolo Mattoni Grand Drink 2019 ovládl Jan Šebek

Národní kolo Mattoni Grand Drink 2019 ovládl Jan Šebek

12. 04. 2019 - Že originalita, inovace a cit pro vyváženou chuť jsou nejdůležitějšími ingrediencemi moderní mixologie, znovu dokázal 22. ročník národního nominačního kola Mattoni Grand Drink.

Ten se konal v úterý 2. dubna v českobudějovickém  baru  Žlutá  ponorka. Nominační kolo Mistrovství  světa  v míchání  nealkoholických koktejlů představilo nejlepší české barmany a jejich neotřelé nealkoholické drinky.

Prestižní soutěž v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink přinesla za dobu své existence již mnoho origináních  nealkoholických drinků, na  nichž  je možné  sledovat vývoj  trendů  v míchání  koktejlů. Letošní  cenné  vítězství  vybojoval Jan  Šebek s drinkem Birdie,  který  porotu  nadchl nejen zajímavou recepturou,  ale samozřejmě především chutí. V receptuře se skvěle doplňuje chuť acai,  yuzu  a  bezinky s minerální vodou Mattoni. Právě ta je stěžejní ingrediencí, kterou obsahují všechny koktejly míchané v rámci soutěže.  Podmínkou  je  také  nízká  kalorická  hodnota  drinku.  Každý  koktejl  by měl navíc odpovídat současným trendům barmanského světa.

„Mattoni  dlouhodobě  podporuje zdravý  životní  styla  nealkoholické  koktejly.  Proto  jsme  rádi,  že  trend nealkoholických drinků získává v posledních letech čím dál větší oblibu. Soutěž Mattoni Grand Drink je navíc pro nás jako pro značku minerální vody velkou inspirací. Díky ní známe nejnovější trendy moderní mixologie a můžeme jim přizpůsobovat i naše produkty – ať už se jedná o nové příchutě, či limitované edice hotových nealkoholických koktejlů,“ popisuje dlouholetou spolupráci se soutěží manažer značky Mattoni Jan Kolafa. „Jsem velice rád, že jsem mohl zahájit další ročník této soutěže. Mattoni Grand Drink je již tradiční světovou soutěží  a  za  léta  své  existence  získala  ve  světě  velkou  popularitu.  Světovou  barmanskou  asociací  je dokonce považována za jednu z nejlepších a nejvíce respektovaných barmanských soutěží na světě. Na letošní ročník světového finále letos dorazí soutěžící i z mnoha exotických zemí a dá se tak očekávat, že mezinárodní  konkurence  bude  opravdu  veliká.  Proto  jsem  moc rád,  že  naši  republiku  bude  letos reprezentovat Jan Šebek se svým opravdu originálním a trendy koktejlem a držím palce, aby se mu podařilo vybojovat co nejlepší příčku,“ popisuje ředitel soutěže Mattoni Grand Drink Miroslav Černík.Pravidla  soutěže  jsou  velice  přísná.  Soutěžící  barmani  musejí  své  drinky  vytvořit  tak,  aby  byly  trendy, inovativní,  kreativní  a  zároveň  nízkokalorické.  Na  jejich  přípravu  před  porotou  mají  pouhých 7  minut. Národního kola Mezinárodního mistrovství v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink se letos zúčastnilo 12 soutěžících. Mezi nimi vynikl Jan Šebek se svým koktejlem Birdie. „Můj  drink  byl  inspirovaný  jarní  přírodou  a  přírodní  minerální  vodou  Mattoni.  Na  jaře  k nám  přilétají z tropických krajin ptáci. Takže jsem použil tropická ovoce yuzu a acai, která mají velké množství vitaminů a dalších prospěšných látek. Pak jsem se se surovinami vrátil k nám do České republiky a zkombinoval jsem tropické  plody  s typicky  českými  surovinami – bezinkový  cordial a  vinný  mošt.  A  dolil  jsem  ho  perlivou minerálkou Mattoni, která drink pěkně odlehčí,“ přiblížil svůj vítězný koktejl Jan Šebek.

Druhé místo obsadil Jan Zlámaný s drinkem Match-ttoni a z třetí příčky se radoval Tomáš Staněk s drinkem nazvaným Lady Mineral.

9.  Mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink, na němž bude Jan Šebek reprezentovat  Českou  republiku,  se  uskuteční  v rámci Mattoni  koktejl  festivalu 8.  června na  pražském Staroměstském náměstí.

 

Zdroj: Bc. Viktorie Sonnková, Image CZ, a.s.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz