Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Vyrazte na znojemské vinobraní. Za víny VOC Znojmo

Vyrazte na znojemské vinobraní. Za víny VOC Znojmo

11. 09. 2019 - ZNOJMO - Největší vinařská slavnost v České republice, Znojemské historické vinobraní, se blíží.

Spolek VOC Znojmo bude opět u toho: na krásném místě na vyhlídce u rotundy sv. Kateřiny najdete vinařskou scénu VOC Znojmo s osmdesátkou vín odrůd Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené. Zavítat můžete i na poznávání Vína všemi smysly. Otevřeno bude i Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži a v provozu bude i Vinobus.

V rámci pátečního a sobotního programu Znojemského historického vinobraní, které se letos koná v termínu od 13. do 15. září, patří scéna u rotundy sv. Kateřiny vinařům VOC Znojmo. Na největší vinařské scéně největšího vinobraní u nás tu budou vinaři nabízet devět desítek svých vín. „Vína, která prošla srpnovou hodnotící komisí, budou moci ochutnat poprvé právě návštěvníci vinobraní,“ připomíná předseda VOC Znojmo František Koudela.

Ochutnávka vín VOC Znojmo u rotundy sv. Kateřiny probíhá formou pochůzkové degustace. V pátek 13. září bude možné degustovat od 14:00 do 20:00, v sobotu 14. září bude probíhat degustace od 12:00 do 20:00, k poslechu a dobré náladě bude hrát cimbálová muzika Jožky Šmukaře. „Letošní novinkou je stánek se sýry a dalším občerstvením, který u nás chyběl a po kterém návštěvníci volali,“ doplňuje Koudela.

S víny VOC Znojmo je spojena další scéna vinobraní – poznávání Vína všemi smysly v klidném prostředí znojemského hradu. „O poznávání vína bez vína je každý rok velký zájem. Navštívit ji bude možné v pátek i v sobotu. A kdo se stane Znalcem znojemských vín, si za odměnu odnese degustační vzorek vín VOC Znojmo zdarma,“ dodává Koudela. Víno všemi smysly je totiž zaměřeno právě na tři odrůdy vín typických pro Znojemsko – Sauvignon, Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené.

O vinobraní nemůže chybět ani Vinobus VOC Znojmo. Vinobus pojede klasicky jako v jiných dnech – pouze s tou změnou, že zastávku na Masarykově náměstí nahradí zastávka u Městského divadla. Kdo si bude chtít odpočinout od rušného centra, může se vydat na vyhlídkovou jízdu s průvodcem nebo na výlet do přírody. Více k Vinobusu na www.vinobus.cz.

Během Znojemského historického vinobraní je možné navštívit také Informační centrum VOC Znojmo ve Vlkově věži na Kollárově ulici, kde je možné degustovat vína ze speciálního vinného baru či kochat se se sklenkou v ruce výhledem na krásy města Znojma.

Vstupenky na Znojemské historické vinobraní, kterou jsou nutné pro vstup na scénu VOC Znojmo, jsou v předprodeji v síti Ticketstream nebo v Turistickém informačním centru na Obrokové ulici ve Znojmě. Dvoudenní permanentku lze zakoupit za 550 korun. Degustační bločky na ochutnávku vín VOC Znojmo budou k zakoupení přímo na místě.

Znojemské historické vinobraní je největší akcí svého druhu u nás. Letos se koná od 13. do 15. září. Třídenní multižánrový program bude probíhat na celkem třinácti scénách a nabídne i unikátní průvod krále Jana Lucemburského. Více informací naleznete na www.znojemskevinobrani.cz.

 

Zdroj: VOC Znojmo, z.s.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2019, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz