Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Ve většině měst a obcí se rozsvěcejí vánoční stromy a začínají adventní jarmarky

Ve většině měst a obcí se rozsvěcejí vánoční stromy a začínají adventní jarmarky

25. 11. 2019 - ZLÍNSKÝ KRAJ - Konec listopadu je nejen na Východní Moravě tradičně spojen se začátkem adventního času vrcholícího vánočními svátky

V Kroměříži začíná program adventního jarmarku ve středu 27. listopadu, ve čtvrtek pak bude na Velkém náměstí rozsvícen vánoční strom. Těšit se můžete na zajímavé koncerty a vystoupení.

V Bystřici pod Hostýnem se bude v pátek 29. listopadu v 17 hodin v areálu Střediska volného času Včelín rozsvěcet betlém, připravený hudební a taneční program doplní ohňová show, pekelná váha pro hříšníky, čertovský guláš a další občerstvení, vyvrcholením bude ohňostroj.

V Rožnově pod Radhoštěm se program s rozsvěcením vánočního stromu bude odehrávat v pátek 29. listopadu od 16 hodin na Masarykově náměstí. Bude zde možné předat poštu pro Ježíška, vyrobit si vánoční dekorace či zakoupit adventní věnce.

V srdci Slovácka, v Uherském Hradišti je slavnostní rozsvěcení vánočního stromu připraveno na pátek 29. listopadu. Od 16 hodin vystoupí Jirka Hadaš s programem pro děti, v 17 hod se rozsvítí vánoční strom a bude čas na různá překvapení. Program je pak připraven na další adventní víkendy.

V krajském městě Zlíně bude program nazvaný Adventní Zlín zahájen v sobotu 30. listopadu dopoledne. Vánoční strom se bude rozsvěcet v neděli 1. prosince v 17:45 hod, v jeho světle pak od 18 hodin vystoupí Anna K. s kapelou. Program Adventního Zlína probíhá až do Štědrého dne.

V Holešově připravili na sobotu 30. listopadu od 8 hod Vánoční trhy na náměstí Dr. E. Beneše. Trhy doprovodí pestrý folklorní a hudební program. V podvečer bude v 17:30 rozsvícen vánoční strom. V salla tereně holešovského zámku bude navíc od 30.11. do 29. 12. vždy od 9 do 12 a od 13 hodin k vidění výstava České Betlémy.

Pohádkové Vánoce v kulisách evropských vánočních příběhů a pohádek můžete až do 5. ledna zažívat v Muzeu Kroměřížska. K dispozici je i dílna se zdobením vánočních koulí.

Předvánoční dárek dostanou obyvatelé a návštěvníci proslulých moravských lázní Luhačovic. Po důkladné rekonstrukci bude ve středu 27. listopadu slavnostně otevřena zdejší lázeňská kolonáda. Od 15 hodin si mohou návštěvníci opravené prostory prohlédnout, v hale Vincentka si od 16 hodin poslechnout koncert Stanley Dixie Bandu. V 17 hodin starosta Luhačovic s generálním ředitelem Lázní Luhačovice, a. s. přestřihnou pásku. Vyvrcholením pak bude ohňostroj, který je plánován na Lázeňském náměstí v 17:30 hod. Chybět nebudou ani stánky s punčem, svařeným vínem nebo teplými oplatky.

Zdroj: Centrála cestovního ruchu Východní Moravy, o.p.s

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz