Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Vína VOC Znojmo si odváží stříbrné medaile

Vína VOC Znojmo si odváží stříbrné medaile

02. 12. 2019 - VÍDEŇ - Vína VOC Znojmo si připisují další ocenění. Z AWC Vienna International Challenge 2019, nejvýznamnější soutěži vín v Rakousku, si Vino Hort odváží dvě stříbrné medaile: za Ryzlink rýnský 2017 a Sauvignon 2016.

„Každý úspěch na zahraniční výstavě je pro nás obrovským úspěchem a motivací k další práci. Nejvíce nás těší, že oceněná vína pocházejí z jedné vinice, a tou je Dobšice U Hájku. Tím se potvrzuje, že tato poloha je ideální pro pěstování odrůd jako je Ryzlink rýnský a Sauvignon,“ říká Jiří Hort, majitel stejnojmenného vinařství.

Rakousko patří v Evropě mezi vinařské velmoci. S víny VOC Znojmo mají navíc ta rakouská mnoho společného. O to cennější je úspěch našich vín. „Vína VOC Znojmo jsou suchá nebo polosuchá, právě taková jsou velmi rozšířená i v Rakousku. Uspět na rakouské půdě s našimi typickými víny je opravdu ukázkou světové kvality našich vinařů,“ dodává František Koudela, předseda VOC Znojmo.

V soutěži AWC Vienna International Challenge 2019 soutěžilo 12 617 vín od 1 756 vinařů ze 42 zemí světa. Soutěž se na konci října konala již pošestnácté. Více na www.awc-vienna.at.

 

Zdroj: VOC Znojmo

Ilustrační foto: Pixabay.com

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz