Štamgast & Gurmán

Kuchařská olympiáda se blíží

Kuchařská olympiáda se blíží

12. 02. 2020 - STUTTGART - Nejen sportovci, ale i kuchaři mají svoji olympiádu. Po čtyřech letech se bude konat již 25. ročník IKA právě letos, a to ve Stuttgartu, 14. - 19.2. 2020 v rámci odborného veletrhu Intergastra

O zlaté medaile bude soutěžit 32 národních týmů a 20 juniorských národních týmů, regionální týmy i jednotlivci. Do boje vysílá naše Asociace kuchařů a cukrářů České republiky nejen skvělý národní tým, ale i naše nadějné juniory. Jsme rádi, že projekt Czech Specials mohl finančně podpořit naše mladé naděje a budeme jim držet palce, aby domů přivezli nejen cenné medaile, ale i cenné zkušenosti pro svoji další profesní karieru!

Kuchařská olympiáda má dlouhou historii, která sahá až do roku 1900. To, co začalo jako světová soutěžní výstava, se vyvinulo v nejvýznamnější mezinárodní událost. Původně se konalo měření sil kuchařů hlavně z Evropy ve Frankfurtu, v roce 1992 dostala svoje jméno Internationale Koch Ausstellunk. V roce 1996 se přesunula do Berlína, pak do Erfurtu a letos poprvé se koná ve Stuttgartu. Budou zde soutěžit kuchaři a cukráři sedmdesáti národností. Nejvíce budou sledovány soutěže národních a juniorských týmů. Co bude jejich úkolem?

Národní tým bude mít dva úkoly:
1. Restaurace národů.
V restauraci národů bude každý den osm různých národních týmů vařit tříchodové menu pro 110 osob. Soutěž se koná vždy večer, menu si lze zakoupit.
2. Chef's Table - Osm různých národních týmů bude každý den vařit sedmichodové menu pro dvanáct osob.
Tým mladých kuchařů do 25 let bude mít za povinnost zvládnout tyto dva úkoly:
1. Restaurace národů
Každý den bude vařit šest týmů tříchodové menu pro 60 osob. Na rozdíl od seniorských týmů budou junioři v „Restauraci národů“ vařit vždy obědy.
2. IKA Buffet - Tato soutěž se koná poprvé. Junioři budou muset připravit od finger foodů, přes teplá hlavní jídla, mimo jiné z mořských plodů a králíka, až po dezerty. Každý den připraví šest týmů vždy svůj čtyřchodový bufet pro 12 osob.

Vše bude vyhodnocovat přísná porota složená z těch nejzkušenějších kuchařů z celého světa. Posuzovat se bude nejen chuť, ale i práce se surovinami a hygiena při práci.
Oba naše národní týmy se pilně na soutěž připravovaly a vedou je zkušení kapitáni, proto věříme, že se vrátí s cennými medailemi na krku!

 

Zdroj: CzechSpecials

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz