Štamgast & Gurmán

Vinařské t®ipy nabídnou stovky otevřených sklepů a historický program

Vinařské t®ipy nabídnou stovky otevřených sklepů a historický program

11. 09. 2020 - ZNOJMO - Kromě vinařských slavností v obcích Hnanice a Šatov, Konice a Popice, Vrbovec, Božice, Nový Šaldorf, Havraníky, Chvalovice, Jaroslavice nebo také vinařství Znovín Znojmo a LAHOFER se můžete těšit na historický program v centru města Znojma, a to v sobotu 12. září.

Pokud váháte do kterých míst vyrazit, využijte posílených autobusových spojů a naplánujte si svůj trip, ať jich stihnete co nejvíce.image

Už od ranních 10 hodin bude v Jižním hradebním příkopu probíhat Hradební sobota, která nabídne žonglérské vystoupení, střelbu z luků, dobývání hradeb malými pážaty a řemeslné dílny. Kdo by rád zažil atmosféru tvrdého souboje rytířů, měl by zamířit na jezdecký turnaj Divadelní a kaskadérské společnosti Štvanci, která své umění předvede na nádvoří Znojemského hradu v 11, 14 a 16 hodin. Tradiční součástí, pro druhý zářijový víkend, je Slavnostní koncert Znojemského komorního orchestru a vokální skupiny Minima. Ten v čele se sólistou Zdeňkem Doležalem proběhne v sobotu 12. září, od 17 hodin v kostele sv. Mikuláše. Svůj program nabízí také Sokolnická chata Oblekovice, která Vás nechá nahlédnout do zákulisí Znojemského historického vinobraní. Kromě projížďky na koních, sokolnické ukázky si budete moci prohlédnout kostýmy z historického průvodu.

Jakmile se budete chtít vydat ze Znojma do některé z vinařských obcí, integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje pro Vás posílil několik autobusových spojů. Svoji cestu si můžete naplánovat už nyní na portálu www.idsjmk.cz.

Další informace naleznete na znojemskabeseda.cz nebo na FB události.

 

Zdroj: Znojemská Beseda

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz