Štamgast & Gurmán

Domácí chleba podle Maxijedlíka

Domácí chleba podle Maxijedlíka

09. 09. 2020 - ČESKÁ REPUBLIKA - Pečete si domácí chleba? Máme pro vás recept na nejlepší chléb podle maxijedlíka Jaroslava Němce.

Do vlažného oslazeného mléka rozdrobíme droždí a necháme vzejít kvásek. Když vykyne, vlijeme jej do mouky, kterou jsme promíchali se solí, a kmínem. Přilijeme vlažnou vodu, přidáme namočenou v mléku kukuřici vypracujeme těsto a necháme je asi hodinu kynout. Z vykynutého těsta tvarujeme rukama namočenýma ve studené vodě chleba. Položíme ho na plech hodně posypaný moukou a necháme 20 minut kynout.

Těsně před vložením do horké trouby potřeme chleba peroutkou namočenou v octové vodě a prudce pečeme 5 minut. Pak snížíme teplotu a dopékáme 30-45 minut. Během pečení chléb ještě několikrát potřeme octovou vodou.

 

Suroviny

5 hrnků hladké mouky

2 hrnky vlažné vody

1 kostka droždí

2 lžičky soli

špetka cukru

3 lžíce vlažného mléka

1 kukuřice

1-2 lžíce kmínu

hladká mouka na posypání plechu

trochu octa

trocha vody

Hodnotila porota Asociace kuchařů a cukrářů

 

Jaroslav Němec: "Trošku jsem zaexperimentoval, oprášil jsem recept od babičky a trochu jsem ho vylepšil ingrediencí a to namočenou kukuřicí v mléku a to porotu ohromilo, ale myslím, že je to i o štěstí."

Zdroj: Jaroslav Němec

Foto: Petr Šilar

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz