Štamgast & Gurmán

NELEHKÝ JE ŽIVOT NOVÝCH ODRŮD

NELEHKÝ JE ŽIVOT NOVÝCH ODRŮD

23. 09. 2020 - POLEŠOVICE - Ve Slovácké vinařské podoblasti se šlechtitelskou a výzkumnou činností zabývá už od roku 1922 Šlechtitelská stanice vinařská v Polešovicích. S šlechtitelem RNDr. Zdeňkem Habrovanským jsme se v září potkali v jeho vinařství a podívali se i do vinice na letošní úrodu.

Na stanici byly doposud vyšlechtěny tři stolní modré velkoplodé odrůdy: Olšava (1988), Vitra (1993) a Pola (2001), podnožová odrůda Amos (1990) a čtyři moštové odrůdy. Nejvýznamnější je ale Muškát moravský (1987), který je rozšířen na ploše větší než 400 ha ve vinicích České republiky. Je to oblíbená odrůda. Pro svoji ranost a aromatičnost se z ní vyrábějí krásné burčáky a aromatická vína. Z bílých je to dále Floriánka (2010) a Mery (2015). Věhlas získává modrý Sevar (2008), který se začíná množit i mimo území České republiky, zejména v Itálii.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2020, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz