Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Slavnosti okurek ve Znojmě: Staňte se letošním králem sterilovaných okurek anebo rychlokvašek

Slavnosti okurek ve Znojmě: Staňte se letošním králem sterilovaných okurek anebo rychlokvašek

21. 07. 2021 - ZNOJMO - Blíží se srpnové Slavnosti okurek a s nimi i soutěž o nejlepší sterilovanou okurku a rychlokvašku. Už nyní je možnost přinést soutěžní vzorky, které budou do soutěže zapojené.

Staňte se letošním králem sterilovaných okurek anebo rychlokvašek

Stačí přinést 3 sklenice soutěžních vzorků sterilovaných okurek nebo rychlokvašek do 30. 7. na Znojemskou Besedu a budete tak mít možnost sesadit z okurkového trůnu loňského krále. Hodnocení proběhne během Slavností okurek, které proběhnou 6. 8. na ulici Hradní, v areálu městského pivovaru.

Slavnosti okurek

I tyto slavnosti prošly několika změnami. Tou nejzásadnější je přesun z Masarykova náměstí na ulici Hradní, kde pomocí dekorací a stánků s nejrůznější nabídkou vytvoříme farmářské trhy se znojemskou okurkou v čele. Nebude chybět soutěž o nejlepší sterilovanou okurku a rychlokvašku, a kuchařská show, tentokrát v podaní michelinského šéfkuchaře Romana Pauluse. V části hudebního programu se kromě cimbálové muziky Pajtáš představí herec a zpěvák Dušan Vitázek se svoji kapelou. Těm nejmenším se bude určitě líbit možnost zavařování okurek za splněná stanoviště pod vedením vodáckého oddílu Neptun nebo návštěva řemeslných dílen. Slavnosti proběhnou v pátek 6. srpna od 9.30 hodin.

 

Zdroj: Znojemská Beseda
Ilustrační foto: Pixabay

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2021, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz