Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Merlot z vinařství Trpělka & Oulehla je nejlepším vínem na Znojemsku

Merlot z vinařství Trpělka & Oulehla je nejlepším  vínem na Znojemsku

03. 09. 2021 - ZNOJMO - Tradičně, jako třetí v pořadí, proběhlo na Moravě hodnocení Národní soutěže vín – Znojemské vinařské podoblasti.

Nejlepším vínem, a tedy letošním Šampionem, se zde stalo červené víno, konkrétně Merlot 2018, výběr z hroznů z Vinařství Trpělka a Oulehla. Národní soutěž vín je nejvyšší a největší soutěž vín v České republice, probíhá pod garancí Svazu vinařů ČR, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem a za finanční podpory Vinařského fondu.

Ziskem titulu Šampion se Merlot 2018, výběr z hroznů z Vinařství Trpělka a Oulehla, které sídlí v obci Nové Bránice nedaleko Dolních Kounicích, stalo zároveň vítězem kategorie červených suchých vín. Kromě ocenění pro nejlepší víno získá Šampion také zvláštní odměnu v podobě barikového sudu. Ten vítězi věnují partneři, město Dolní Kounice a Bratrstvo vinařů a kopáčů 1737.

„Toto víno zrálo 24 měsíců na barikových sudech. Je granátové barvy, ve vůni má tóny černých třešní a sušených borůvek, v závěru aroma čokolády a jemného dřeva. Takové noblesně sladěné víno vhodné pro slavnostní tabuli,“ informovala o vítězném víně Petra Oulehlová z Vinařství Trpělka & Oulehla.

Zajímavostí je, že vítěz kategorie bílých vín suchých a polosuchých měl ve finálové fázi stejné hodnocení jako vzorek Ryzlink rýnský 2018, pozdní sběr od ZNOVÍN ZNOJMO a o vítězi tak rozhodlo až prosté hlasování členů tzv. superkomise.

Šampion a vítězové kategorií:

Kategorie A – bílá vína suchá a polosuchá

Vítěz kategorie: Ego No. 75 Rulandské bílé 2019, výběr z hroznů – Zámecké vinařství Bzenec s.r.o.

Kategorie B – bílá polosladká

Vítěz kategorie: Ryzlink rýnský 2017, VOC Znojmo – Vinařství Hanzel

Kategorie C – sladká vína (bílá, růžová i červená)

Vítěz kategorie: Tramín červený 2017, výběr z cibéb – ZNOVÍN ZNOJMO

Kategorie D – růžová vína a klarety

Vítěz kategorie: Coccinelle rosé 2020, pozdní sběr – Vinařství Žiška

Kategorie E – červená vína suchá

Šampion a vítěz kategorie: Merlot 2018, výběr z hroznů – Vinařství Trpělka a Oulehla

Kategorie G – jakostní šumivá vína

Vítěz kategorie: Bohemia Sekt Prestige brut 2018, jakostní šumivé víno s.o. – BOHEMIA SEKT

Nejlepší kolekce

Zámecké vinařství Bzenec s.r.o.

 

Výstava vín pro veřejnost

Více než 300 vynikajících vín, která se zúčastnila Národní soutěže vín Znojemské vinařské podoblasti, se zájemcům představí v sobotu 4. září od 13 do 21 hodin v Kulturním domě v Dolních Kounicích. Výstava probíhá souběžně s historickými slavnostmi Rosa Coeli města Dolní Kounice.

 

Zdroj: Národní vinařské centrum

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2021, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz