Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Halloweenský dýňový punč

Halloweenský dýňový punč

06. 09. 2021 - ČR - Halloween je v našich končinách považován za americký svátek a jen málokdo ví, že kořeny dne duchů, dýní a strašidel, pocházejí z evropského kontinentu.

Tento původně pohanský svátek oslavovalo keltské obyvatelstvo Britských ostrovů předvečer významného svátku Samhain - náš Den všech svatých neboli „Dušičky“. Následně britští přistěhovalci přenesli Halloween i do jiných končin světa. Svátek, jak ho známe dnes, je populární v USA, Spojeném království, Irsku, Portoriku, Kanadě, Austrálii a na Novém Zélandu.

Tradice strašidelných zábav, převlékání se do strašidelných kostýmů pomalu proniká i k nám. Nedílnou součástí halloweenského večera je výzdoba, kterou umocňuje chutné občerstvení ve velmi netradičním pojetí. Plánujete vnést do vaší domácnosti nádech Halloweenu? Připravili jsme pro vás halloweenský recept na netradiční podzimní koktejl.

Dýňový punč

Ingredience na přípravu 8-10 porcí

250 g cukru

250 ml vody

½ lžičky skořice

200 ml dýňového pyré

330 ml cideru

500 ml pomerančového džusu

70 ml citronové šťávy

250 ml rumu

750 ml sektu Rotkäppchen Sec

led, plátky citronu a svitky skořice na ozdobu

Postup:

1) Nejprve připravte skořicový sirup. Do kastrůlku dejte cukr, vodu a skořici. Přiveďte k varu a krátce povařte, jen aby se rozpustil cukr.

2) Odstavte a nechte zcela vychladnout.

3) Do mísy na bowli dejte dýňové pyré, přilijte vychlazený skořicový sirup, cider, pomerančový džus, citronovou šťávu a rum.

4) Vše dobře promíchejte, přidejte kostky ledu a dolijte sektem.

5) Nakonec ozdobte plátky citronu a svitky skořice.

 

Zdroj: BIG FISH & CO, s.r.o.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2021, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz