Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Podzim ve znamení vín a sýrů. Přinášíme desatero správného párování

Podzim ve znamení vín a sýrů.  Přinášíme desatero správného párování

10. 09. 2021 - ČR - Jen málokdo si dokáže představit podzim bez vinobraní. Ochutnejte letos lokální bio vína v kombinaci s bio sýry a dopřejte si babí léto s čerstvými, sezónními potravinami vyprodukovanými lokálními farmáři. Přinášíme hned několik tipů, jak si je společně nejlépe vychutnáte

Vyšperkujte své podzimní dny lahodnými pochutinami doplněnými o výtečné víno z lokální bio produkce. Přestože se může párování jevit jako něco složitého, nenechte se mýlit. U některých tipů budeme spíše usilovat o harmonii, u jiných se naopak nebráníme kontrastu, který naše gastronomické zážitky posune o stupeň výš. Jak tedy správně kombinovat?

Desatero správného párování

1. Pokud zvolíte lehké osvěžující bílé nebo červené víno s ovocnými podtóny, vybírejte sýry méně výrazné s krátkou dobou zralosti.

2. Vyzrálé sýry s intenzivní až pikantní chutí si naopak žádají plné červené víno.

3. Měkké sýry se budou nejlépe hodit k ovocným a lehkým bílým nebo růžovým vínům.

4. Tvrdé sýry, jako jsou například čedar nebo parmezán, párujte se suchými, svěžími víny. Doporučujeme vyzkoušet například párování čedaru a odrůdy Chardonnay.

5. Plná bílá i červená vína se nejlépe snoubí s polotvrdými sýry. Zvolit tak můžete například odrůdu Chardonnay nebo Merlot.

6. Sýry s modrou plísní si nejlépe vychutnáte s aromatickými sladšími víny. Můžete volit bílá i červená vína.

7. Ovocná bílá nebo růžová vína, ideálně s vyšší kyselinkou, se budou nejlépe kombinovat s ovčími nebo kozími sýry.

8. Sýry s vyšším obsahem tuku, alespoň 45 %, si žádají víno s vyšší mírou kyselinky. Krásně totiž vyčistí chuťové buňky před dalším soustem.

9. Pokud můžete, volte víno a sýr ze stejné výrobní oblasti.

10. Vybírejte kvalitní druhy sýrů i vína. Jen ty zaručí pravou, autentickou chuť. Najdete je například u lokálních farmářů.

Zaměřte se na kvalitu

Nechte si čas na rozhodování a dopřejte si potraviny z bioprodukce. Farmáři, kteří pracují dle zásad ekologického zemědělství dbají na to, aby nejen výsledné produkty byly kvalitní a bez přidaných látek, ale také aby se půda zachovala budoucím generacím v nezměněné podobě a byla stále živá a vitální.

Důležitými faktory při pěstování vína v ekologickém zemědělství jsou kvalita půdy a také rostliny, které na ni rostou. Neméně důležitá je biodiverzita a také biokoridory. Ty zadržují vodu v půdě, omezují šíření plísní i zabraňují půdní erozi. V rámci zásad ekologického zemědělství se nepoužívají žádné ušlechtilé kvasinky, enzymy ani jiné chemické látky, které by chuť vína ovlivnily. Takže si vychutnáte víno v jeho čisté, nezměněné podobě. Nejen víno, ale i sýr by měl být v co nejlepší kvalitě. Ekologické farmy zajišťují zvířatům co nejlepší podmínky k životu. Kozy, ovce i krávy tráví většinu času ve výběhu a na pastvinách, žijí tak téměř v přirozeném prostředí, můžete se tak spolehnout, že i výsledné mléčné produkty budou skvělé! Více informací o biopotravinách najdete na stránkách myjsmebio.cz.

Zdroj: PEPRCONSULTING

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2021, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz