Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Novinka Artisan Wine Festival vám dá ochutnat nejen naturální vína

Novinka Artisan Wine Festival vám dá ochutnat nejen naturální vína

23. 06. 2022 - ZNOJMO - V sobotu 25. června 2022 se veřejnosti poprvé otevírá Artisan Wine Festival Znojmo 2022, prezentující naturální a řemeslná vína malých místních vinařství.

Novinku mezi znojemskými festivaly můžete navštívit od 14.00 do 21.00 hodin na terase Wine baru Chatka na Masarykově náměstí a v přilehlé Kapucínské zahradě. Festival představí jedenáct malých rodinných vinařství z nejbližšího okolí Znojma, která mají v nabídce řemeslná a naturální vína, tedy vína vyráběná přirozeným způsobem.

„Líbí se nám představa vína, které vzniká spontánní fermentací a s minimem zásahů v průběhu vinifikace a pochází z hroznů pěstovaných na vinicích v ekologickém nebo bio režimu. Prostřednictvím Artisan Wine Festivalu chceme lidem taková vína představit, ať si na ně ochutnávkou udělá názor každý sám. Zároveň chce me festivalem podpořit znojemské malé vinaře a nabídnout jim možnost prezentace v krásném prostředí historického centra města Znojma,“ uvádí Vlastimil Nešetřil, který společně s vinaři Josefem Leisserem a Janou Šamánkovou Tkadlecovou festival organizuje. Každý návštěvník dostane možnost degustovat kolem sedmdesáti vzorků vín vyrobených z odrůd typických pro znojemský vinařský region. V nabídce tak je Vinařství Martin Vajčner, Vinařství Nešetřil, Vinařství Aleš Kovář, Dobrá vinice, Donatus, Vinařství Tři čtvrtě a další.

K příjemné festivalové atmosféře přispěje hudba kapely Jaksepatří a chuťové pohárky vám budou tříbit vedle kvalitních vín i připravené dobroty. Se skleničkou v ruce, kterou dostanete zdarma ke vstupence, si budete moci projít Kapucínskou zahradou až k Nové věži s vyhlídkou na Kraví horu. Díky dětskému hřišti v zahradě si pěkný den užijí i malí návštěvníci. Vstup na festival bude u Vlkovy věže.

Vstupenku na Artisan Wine Festival Znojmo 2022 lze koupit výhodně v předprodeji přes aplikaci Go Out nebo na místě v den festivalu. Více informací získáte na webu artisanwinefestival.cz nebo na facebooku.

 

Zdroj: Znojemské listy

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2022, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz