Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Vinobraní je zpět! Jásejme

Vinobraní je zpět! Jásejme

02. 09. 2022 - ZNOJMO - Znojemské historické vinobraní 2022 se vrací v plné parádě. Nabídne po tři dny 9.–11. září víno, burčák a bohatý kulturní program protknutý historií.

Prioritou i letošního 38. ročníku vinobraní zůstává víno a historie. Zažijete ji, někdy i na vlastní kůži, téměř na každém kroku – v uličce chudiny, v ležení u mikulášského kostela, ve středověké krčmě na hradě, na rytířských kláních i při dobové hudbě. Vinobraní je místem pro všechny věkové kategorie, a tak část programu bude patřit těm nejmenším. Jejich hlavní scénou bude hradební příkop u Střelniční věže, kde je čeká několik divadelních představení, žonglér a hra Hrad dračího jezdce. Zábavu najdou děti také v ulici Veselé.

Největší pozornost na sebe vždy strhává příjezd krále Jana Lucemburského a jeho početného průvodu čítajícího přes 500 kostýmovaných postav. I tentokrát budou majestátní dav Jeho Veličenstva již zdaleka ohlašovat charakteristické rytmy zvučných bubnů. Vzduchem opět do davu poletí stříbrné a zlaté mince. Kdo bude mít štěstí a chytne zlatou, může ji vyměnit za vstupenku na vinobraní 2023, nebo si ji ponechat na památku.

Tradičně třináct scén, z toho pět historických, letos obohatí ještě jedna. Znaveným návštěvníkům nabídne azyl novinka – odpočinková zóna Farma U TŘÍ DUBŮ na ulici Přemyslovců. Další novinkou pak bude ukázka inkvizičního soudu na hradním nádvoří.

Na jednotlivých scénách očekávejte historická vystoupení, uvidíte umění žonglérské, šermířské i rytířské a také průřez hudebními žánry od středověku po současnost.

Prodejci ve stáncích už chystají sortiment řemeslný i takový, který polechtá vaše chuťové buňky. Desítky mázhauzů poskytnou posezení, často kořeněné muzikou, u skvělých vín, burčáků i občerstvení. A desítky vzorků skvělých vín ochutnáte u rotundy sv. Kateřiny a na Vinném (Slepičím) trhu.

 

Zdroj: Znojemské listy

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2022, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz