Štamgast & Gurmán

Svatomartinské hody zvou ve Zlíně na dobré jídlo i mladé víno

Svatomartinské hody zvou ve Zlíně na dobré jídlo i mladé víno

08. 11. 2022 - ZLÍN - Po páté zaplní zlínské náměstí Míru stánky a foodtrucky s nabídkou tradičních husích pokrmů a dalších gastronomických lahůdek, to vše v doprovodu svatomartinského vína nebo sladkostí. Letošní hody se konají v sobotu 12. listopadu od 10 do 22 hodin. Připravený je bohatý doprovodný program s kuchařskou show Romana Staši, hudbou i zábavou pro děti. Vstupné je zdarma.

Jen jeden den po svátku svatého Martina vypukne ve Zlíně na náměstí Míru jeho oslava. Svatomartinské hody v sobotu 12. listopadu tak budou jednou z prvních příležitostí k ochutnání letošního mladého vína. První láhev bude symbolicky otevřena v 11 hodin, poté bude zahájena degustace pestré škály mnoha desítek vzorků bílých, červených i růžových vín z 11 vyhlášených vinařství. Kromě mladého vína přivezou vinaři i další, přívlastková vína.

„V nabídce pokrmů bude samozřejmě hrát prim svatomartinské menu s nejrůznějšími variacemi husího masa, návštěvníci ale mohou vyzkoušet také pštrosí maso na grilu, kachní speciality, dýňovou polévku, hamburgery nebo pinsu,“ přibližuje za organizátory Michaela Oslizloková. Sladkou tečku obstará nabídka domácích donutů, frgálů či palačinek. Zakoupit bude možné i výběrovou kávu, speciální svatomartinské pivo, svařák a další nápoje.

Hodování doprovodí také bohatý program. Své kuchařské umění představí Roman Staša, vítěz soutěže MasterChef. Jeho svatomartinské menu bude možné i ochutnat. Hudební vystoupení obstarají rocková kapela ZUŠ Morava Štípská smršť, moderní cimbálovka Cimball Hell Band a kapela Křídla. Děti se mohou těšit na přestavení klauna Brdíka a na další atrakce, jako jsou skákací hrady, malování na obličej, tetovačky, nafukovací balonky nebo workshopy spojené se svatomartinskými tradicemi.

Svatomartinské hody budou probíhat od 10 do 22 hodin, vstupné je zdarma. Pouze k degustaci vína je potřeba zakoupit si u vinařů speciální degustační sklenici za 50 Kč. „Sklenice jsou letos ve dvou druzích. První je limitovaná edice ke speciálnímu výročí 700 let města Zlína, druhé pak Svatomartinské sklenice,“ uvedla Michaela Oslizloková z agentury Locomotion, která stojí za organizací celých hodů.

Více informací na: www.svatomartinskehody.cz

https://www.facebook.com/SvatomartinskehodyZlin

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2022, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz