Štamgast & Gurmán

Zaměstnanci pivovaru vysazovali v Jeseníkách stromky

Zaměstnanci pivovaru vysazovali v Jeseníkách stromky

09. 11. 2022 - HANUŠOVICE - Projekt Holba Jeseníkům odstartoval v roce 2005 a každý rok tak vysadí zaměstnanci pivovaru ve spolupráci s Lesy ČR další a další mladé stromky.

Letošní volba padla na porosty v blízkosti lokality Bílý sloup poblíž Vřesové studánky na Jesenicku, kde bylo zaměstnanci v nadmořské výšce přesahující 1100 m n.m. vysazeno dalších 300 mladých stromků. Jedná se o sazenice buku lesního, které za rok poporostou pouze o několik centimetrů, ale odolají náročným podmínkám horského prostředí.

Stromy sází zaměstnanci HOLBY

Zaměstnanci Pivovaru HOLBA berou ochranu a obnovu jesenické přírody velmi vážně. „K místní přírodě máme vřelý vztah nejen kvůli lokálním surovinám, které našemu pivu propůjčují jedinečný charakter, ale také proto, že na vlastní oči sledujeme, jak tisíce stromů, které jsme s Holbou za ta léta vlastnoručně vysázeli, mění ráz naší krajiny k lepšímu,“ říká Ondřej Hnila, manažer marketingu Pivovaru Holba.

Výsadba se uskutečňuje na Lesní správě Loučná nad Desnou

Od roku 2005, kdy projekt ve spolupráci s Lesní správou Loučná nad Desnou začal, počet vysazených stromků přesáhl více než 8000 kusů. Výsadba v horské oblasti není jednoduchá, kromě odhodlání vyžaduje navíc i fyzickou sílu a zručnost. Veškerá činnost je díky vyšším polohám a hůře dostupnému terénu realizována pouze ručně. Zaměstnanci Pivovaru Holba se tak vydávají v doprovodu zaměstnanců Lesů ČR zalesňovat speciálními sekeromotykami vhodnými k proseknutí drnu, který je v některých lokalitách mimořádně silný.

Zdroj: Ariston PR

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2023, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz