Štamgast & Gurmán

15. Jazzfest Znojmo 2023

15. Jazzfest Znojmo 2023

04. 01. 2023 - ZNOJMO - Znojemský JazzFest je opět ve znamení lásky ke kvalitní hudbě a skvělému vínu. Na festivalu je pro návštěvníky na každé akci připravena degustace vína od místních vinařů. Hudba bude znít v historickém centru města, v klubech a sklepeních, divadle a řadě dalších míst.

ČTVRTEK 19. 1. 2023
19.00 Sklepení U Císaře Zikmunda, Znojmo

Will Johns
Will Johns dosahuje mistrovské rovnováhy mezi starým soulem a moderním vkusem, je jedním z nejvýraznějších britských bluesových interpretů na světě. Je narozen s hudbou v krvi.

Účinkující: Will Johns – kytara, zpěv, Tomáš Liška – baskytara, Tomáš Hobzek – bicí.
Vinař koncertu: Víno Vaněk

 

PÁTEK 20. 1. 2023
21.00 Sklepení U Císaře Zikmunda, Znojmo

Jazzy talking
Fenomenální uskupení ze Znojma ve složení Gizela Burská (zpěv), Michal Smrčka (piano), Marek Weiss (příčná flétna), Květoslav Jagoš (basa), Martin Havlík (bicí)
Vinař koncertu: Vinařství Thaya

 

PÁTEK 20. 1. 2023
18.00 Klub Harvart, Znojmo

Šarivari Swingbangs
Tato kapela si jméno teprve získává, avšak už má za sebou několik desítek vystoupení po celém Jihomoravském kraji. Jejich skladby jsou zpívané s vtipnými texty a zaujme tak posluchače celého věkového spektra.

Účinkující: Honza Jeřábek MUStr. – baskytara, kontrabas, zpěv, Pepa Polický – klarinet, tenorsaxafon, valcha, zpěv a kapelník, Michal Smrčka – klávesy, zpěv, Zdeněk Novotný bicí, Lukáš Navrkal – pozoun, benjo, zpěv, Antonín Bendík – trumpeta, zpěv, Ondra Doležal – kytara, banjo, zpěv.
Vinař koncertu: Vinice-Hnanice

 

PÁTEK 20. 1. 2023
21.00 Gap, Znojmo

Sakoba trio
V kapele hrají Radek Zapadlo na Saxofon, Vilém Spilka na Kontrabas a Martin Kleibl na Bicí. Sakoba je jako origami, skládá se z rozličných elementů do jednotného dílka.
Vinař koncertu: Vinařství Špalek

 

PÁTEK 20. 1. 2023
22.00 Na Věčnosti, Znojmo

Lydian project
Čtyři nadaní muzikanti hrají progressive/fusion muziku s jemným nádechem jazzu. V loňském roce tato kapela natočila své debutové album Keys In The River.

Účinkující: Radek Jablonovský – Keys, Lukáš Kurka – kytara, Matouš Řeháček – basa, Vojtěch Vaida – bicí

 

SOBOTA 21. 1. 2023
19.00 Obroková ulice – pod Radniční věží, Znojmo

Zmrzlý jazz Koudas Quartet
Jazzová sestava s kapelníkem a trumpetistou Ladislavem Kouckým.
Vinař koncertu: Vinařství U Stehlík

 

SOBOTA 21. 1. 2023
Vinné sklepy Nového Šaldorfa

Kopání písku pro Vídeň
Zimní putování po otevřených vinných sklepech Nového Šaldorfa s ochutnávkou vín, hudbou ve sklepních uličkách a dobrovolnou recesistickou soutěží družstev v kopání písku.

 

SOBOTA 21. 1. 2023
19.00 Obecní sál, Nový Šaldorf

Tančírna Swing kong orchestra
Toto seskupení amatérských i profesionálních muzikantů, které již několikrát úspěšně ve Swingové tančírně vystoupilo, hraje k tanci i poslechu už více než padesát tři let. Swingová kapela přinese dobrou náladu na taneční parket.

 

PONDĚLÍ 23. 1. 2023
19.00 Sklepení U Císaře Zikmunda, Znojmo

Gilad Atzmon
Gilad Atzmon je špičkový jazzový saxofonista, vystudoval Rubinovu hudební akademii v Jeruzalémě, sloužil v izraelské armádě, léta žil v dobrovolném exilu v Londýně ve Velké Británii, kde jako hráč na saxofon patří k velmi vyhledávaným jazzovým hudebníkům.
Vinař koncertu: Vinařství Piálek & Jäger

Kompletní program na: www.jazzfestznojmo.cz

 

Text a foto: PRPokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2023, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz