Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Kávový festival Two Coffee Champs – co letos zažijeme?

Kávový festival Two Coffee Champs – co letos zažijeme?

07. 03. 2023 - BRATISLAVA - Tři dny plné kávy, dobrého jídla a piva? To není sen, ale realita letošního Two Coffee Champs 2023. Druhý ročník kávového festivalu se letos uskuteční 19.-21. 5., v těchto dnech zaplní bratislavskou Novou Cvernovku na 50 slovenských, ale také zahraničních pražíren.

Těšit se můžeme na neomezenou konzumaci kávy, v podobě nápojů na bázi espressa ale i filtrované kávy, na kávové profesionály, kteří rádi odpoví na všechny naše zvídavé dotazy, dobré jídlo a skvělé pivo. Šampionát navíc přivede do města známe kávové osobnosti z různých evropských států.

Na přednáškách a workshopech se dozvíte něco víc o cestě kávy a budete si moct i vyzkoušet nejrůznější dovednosti s kávou spojené. Svoje vnímání chuti potrénujete v cuppingové zóně, kde budou probíhat řízené degustace. A pokud vám na festivalu nějaký vzorek zachutná, můžete si jej odnést jako balíček zrn také domů. Na soutěžním podiu se v průběhu dvou dní vystřídá více něž 70 soutěžících. Výherce slovenského šampionátu v přípravě AeroPressu pojede reprezentovat Slovensko na světový šampionát. V česko-slovenském baristickém souboji se zase hraje o cestu do Kolumbie.

Nový šampionát umožní soutěžení v týmech a přizve na stage vedle slovenských baristů také české kolegy a kávové nadšence. Káva spojuje, a tak minimálně na tyto tři dny spojí i slovenskou a českou kávovou komunitu v jednu. Těšit se můžeme také na latte art throwdown, který prověří schopnosti veřejnosti a baristů v malování mlékem do kávy.

Kávu nasajeme všemi smysly, dveře Nové Cvernovky otevíráme již 19. 5.! Společně potkáme slovenského šampiona v přípravě AeroPressu a najdeme kávový talent Československa. Lístky na festival jsou již nyní v prodeji na GoOut.

Zdroj: Roast Different – magazín o káve
Foto: Matěj Blaho

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2023, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz