Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Sauvignon z vinařství Halkoci je Šampionem na Znojemsku

Sauvignon z vinařství Halkoci je Šampionem  na Znojemsku

05. 09. 2023 - ZNOJMO - Jako třetí na Moravě proběhlo hodnocení Národní soutěže vín – Znojemské vinařské podoblasti. Šampionem se zde stal Sauvignon blanc KLASIK 2022, moravské zemské víno z rodinného vinařství Halkoci.

Znojemsko a Sauvignony patří odedávna k sobě a výjimečnost vín této odrůdy právě ve specifických klimatických a půdních podmínkách Znojemska potvrdil i letošní Šampion. Sauvignon blanc KLASIK 2022, moravské zemské víno z vinařství Halkoci, které sídlí v Šatově nedaleko Znojma, se stal zároveň vítězem kategorie suchých bílých vín a vysloužil si tím i zvláštní odměnu v podobě barikového sudu Seguin Moreau. Ten vítězi věnují partneři, město Dolní Kounice a Bratrstvo vinařů a kopáčů 1737.

„Jedná se o úplně první hrozen, který jsem zpracovával v nových prostorách vinařství. V plánu byl sběr cca o 5 dní dříve, měli jsme však komplikace s rekonstrukcí a instalací technologií. Ve 3 hodiny ráno jsme dopojili poslední potřebné věci a v 7 ráno se vydali do vinice. Nejen po tomto krásném úspěchu si troufnu říci, že delší čas na vinici hroznu prospěl. Podařilo se mi získat víno s přísně odrůdovou a ovocitou aromatikou, tedy tak jak by měl znojemský Sauvignon vypadat. Nadšení pokračuje i do úst, kde se setkáme se svůdnou plností a houževnatostí tohoto vína. To vše díky skvělému ročníku 2022, který perfektně sedl všem vínům, která ctí spolek VOC Znojmo,“ přiblížil vítězné víno Lukáš Halkoci, majitel vinařství a dodal: „ve sklepě pracuji velmi minimalisticky, s minimem zásahů a dlouhou dobu si pohrávám se zdravými kvasnicemi již dokvašených vín.“

Šampion a vítězové kategorií:

Kategorie A – bílá vína suchá

Šampion a vítěz kategorie: Sauvignon blanc KLASIK 2022, moravské zemské víno – Vinařství Halkoci

Kategorie B – bílá vína polosuchá a polosladká

Vítěz kategorie: Muškát moravský 2022, pozdní sběr – VINICE – HNÁNICE

Kategorie C – sladká vína (bílá, růžová i červená)

Vítěz kategorie: THE DEUM laudamus (Müller Thurgau) 2021, výběr z cibéb – RAJHRADSKÉ KLÁŠTERNÍ

Kategorie D – růžová vína a klarety

Vítěz kategorie: Cabernet Sauvignon 2022, kabinetní víno – Víno Tichý

Kategorie E – červená vína suchá

Vítěz kategorie: Rulandské modré 2019, pozdní sběr – Vinařství rodiny Špalkovy

Kategorie G – jakostní šumivá vína

Vítěz kategorie: Bohemia Sekt Prestige Chardonnay brut 2019, jakostní šumivé víno s.o. – BOHEMIA SEKT

Nejlepší kolekce: Vinné sklepy Lechovice

 

Národní soutěž vín je naše nejvyšší soutěž vín, probíhá s garancí Svazu vinařů ČR, za organizačního zajištění Národním vinařským centrem a za finanční podpory Vinařského fondu.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2023, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz