Štamgast & Gurmán
Toto je inzerce. Proč ji ještě u nás nemáte také? Více ZDE

Tradice Masopustu ve Znojmě

Tradice Masopustu ve Znojmě

30. 01. 2024 - ZNOJMO - Fašank, ostatky nebo Masopust. To jsou kulturní tradice, které se udržují zejména v menších obcích. Právě masopustní průvod masek opět projde také historickým centrem Znojma, a to v úterý 13. února 2024.

Průvod začne ve 14.30 odpoledne za doprovodu živé muziky na Obrokové ulici a povedou ho studenti Střední pedagogické školy GPOA Znojmo a tanečníci Dětského folklórního souboru Dyjavánek.

Jejich trasa bude mít hned pět zastávek. Ještě předtím ale průvod přivítá Bohumila Beranová, místostarostka města Znojma, která předá pomyslné povolení koledovat během Masopustu. Od informačního centra na Obrokové se pak masky vydají k občerstvení Jiřího Konvaliny, dále na Zelenářskou ulici k Pekařství a cukrárně Ivanka. Přes Václavské náměstí projdou až na Horní náměstí do Hotelu Morava. O kousek dál se zastaví v Kavárně & cukrárně a průvod ukončí opět na Obrokové ulici v Kafe u radnice.

„Děkujeme všem studentům, dětem, pedagogům a vedoucím, kteří pomáhají udržovat tradice ve Znojmě. Ať už jsou to masopustní, velikonoční, či jiné. Stejně tak děkujeme podnikatelům, že se zapojili a že přispějí do určitě skvělé atmosféry, kterou průvod masek vytvoří,“ říká František Koudela, ředitel Znojemské Besedy.

Pokud vás zajímá gastronomie, máte rádi dobré jídlo a pití, navštěvujete kvalitní restaurace, kavárny a bary, pak čtěte také tištěný gastro magazín Štamgast a Gurmán.

Vychytané.cz - fotky, fotoreporty, akce, parties     Golden Apple Cinema - multikino, Velké kino, kino Květen Zlín-Malenovice    
Gastro Novotný        
O nás | Reklama | Spolupráce | Kontakt
(c) Jaroslav Střecha, 2024, design DesignLabs.cz, úprava kódu a programování SPmedia.cz